اخبار و مقالات

اخبار و مقالات, سایر اخبار

5 تکنیک مایکل فلپس قبل از مسابقه شنا

میخواهید بدانید 5 تکنیک مایکل فلپس قبل از مسابقه شنا چیست؟ این مطلب را بخوانید و با برنامه‌های پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک در روز مسابقه آشنا شوید.

ایرانفینا: مایکل فلپس شناگر آمریکایی که عنوان پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک را هم با ۲۲ مدال یدک می‌کشد در سال ۲۰۱۲ از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد. او این روزها بار دیگر در مسابقات داخلی آمریکا به آب می‌زند و همه منتظر دیدن او در المپیک ریو ۲۰۱۶ هستند. این ورزشکار موفق برنامه روز مسابقه اش را که منجر به آمادگی ذهنی و بدنی در دوران بلندمدت ورزشی‌ و پرمسابقه‌اش شده بود را بازگو کرد.

 

 

 

مایکل فلپس قبل از یک مسابقه چه می‌کند؟/ روتین روز مسابقه مایکل فلپس:

وعده غذایی:

او روزش را با یک صبحانه ساده آغاز می‌کند. با هدف خوردن یک وعده غذایی سبک غذاهای مانند میوه، اوتمیل (صبحانه رژیمی متشکل از جوی پرک و شیر) و نان شیرینی حلقوی با پنیر خامه ای میل می‌کند. از پروتئین دوری می‌کند و خودش را با کربوهیدرات سیر می کند چراکه به گفته فلپس راحت تر به انرژی تبدیل می‌شود.

 

آماده سازی ذهنی:

فلپس روشهای متنوعی برای ریلکسیشن در طول تمرینات و روز مسابقه دارد. در المپیک ۲۰۰۴ او برای افزایش هیجان فیلم “معجزه” –فیلمی درباره موفقیت تیم قهرمان المپیک هاکی سال ۱۹۸۰ – را تماشا می‌‍‌کرد. در سال ۲۰۰۸ که هشت مدال طلا هم به نام فلپس ثبت شد او دقیقا پیش از شروع مسابقه در اتاق آماده سازی ورزشکاران مستندی تحت عنوان “سیاره زمین – Planet Earth” را می‌دید و یک تمرین ذهنی آرامش زا انجام می‌داد. او خودش را درحال شنای بدون نقص تصور می‌کرد و در عین حال مشکلات احتمالی را هم تصویرسازی می‌کرد. بدینوسیله به گفته خودش “برای مقابله با هر اتفاقی که پیش آید آمادگی دارم.”

 

در استخر:

در روزهای مسابقه او برای انجام حرکات کششی، به موقع و دو ساعت پیش از شروع رقابت در استخر حاضر می‌شود. او تقریبا به مدت ۳۰ دقیقه روتین حرکات کششی‌اش را انجام می‌دهد و از دست تا مچ پا را به این طریق آماده می‌کند. بعد از آن به مدت ۴۵ دقیقه برای گرم کردن به آب می‌زند. گرم کردن او شامل شنای ۸۰۰، ۶۰۰، ۴۰۰ و ۲۰۰ متر و حرکات شنا–ضربه–کشش می‌شود. سپس چند شنای سرعتی ۲۵ متر انجام می‌دهد. پس از آن پروسه ۲۰ دقیقه ای تعویض لباس شنای تمرین به مسابقه شروع می‌شود.

مایکل فلپس قبل از مسابقه شنا

 

موسیقی:

فلپس تقریبا ۲۰ دقیقه قبل از شروع هر مسابقه به موسیقی رو می‌آورد. او اذعان کرده است که موسیقی به وی برای تمرکز پیش از شروع مسابقه کمک شایانی می‌کند.

فلپس

 

روتین سکوی استارت:

فلپس در دقایق پایانی پیش از شروع مسابقه یک روتین همیشگی دارد. او چهار دقیقه پیش از شروع در خط مسابقه ای تعیین شده اش می‌ایستد. وقتی نامش خوانده می‌شود به سمت سکوی استارت خود می‌رود و باز می‌گردد. سه بار شانه اش را می‌چرخاند. بار دیگر بر روی سکو استارت می‌رود و حالت شروع مسابقه را می‌گیرد.

مایکل فلپس قبل از یک مسابقه چه می‌کند؟

انتهای پیام

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Facebook Twitter ایمیل اینستاگرام یوتیوب پینترست لینکدین تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
ستون کناری