اخبار و مقالات


با شنا هر ساعت ۶۵۳ کالری بسوزانید. خیلی از حرکات این رشته شبیه به ایروبیک بوده و به زانوها و مچ‌ها نیز آسیبی نمی رساند.

ایرانفینا: هدف افراد زیادی از انجام ورزش کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. این یک حقیقت است که همه ورزش‌ها باعث کاهش وزن نمی‌شوند در صورتی که بخواهیم وزن کم کنیم باید هر ورزش را زیاد انجام دهیم.
اما علاوه بر شنا حرکات ورزشی دیگری نیز به کاهش وزن کم می کند و درکل شش ورزش که بیش از ورزش‌های دیگر در کاهش وزن تاثیرگذار هستند عبارتند از:

۱-شنا
با شنا هر ساعت ۶۵۳ کالری بسوزانید. بسیاری از حرکات در شنا شبیه به ایروبیک هستند. بهتر است هر روز چند حرکت شنا را در آب انجام دهید. بعد از مدتی خواهید دید که اندام بهتری دارید و به زانوها و مچ‌ها شما نیز آسیبی نرسیده است.

۲-دوچرخه‌سواری
با هر ساعت دوچرخه‌سواری ۵۰۸ کالری سوزانده می‌شود. دوچرخه‌سواری یکی از بهترین ورزش‌های قلبی – عروقی است. می‌توان دوچرخه‌سواری را به صورت مسابقه نیز انجام داد تا انگیزه بیشتر شود.

۳-پیاده روی سریع
پیاده روی سریع (جاگینگ) در هر ساعت ۴۳۵ کالری می سوزاند. این ورزش نیاز به وسیله خاصی ندارد و سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. پیاده روی سریع میزان استقامت را افزایش می‌دهد و به سوزاندن چربی ها کمک می‌کند.

پیاده روی سریع ممکن است که به زانوها فشار وارد کند. بنابراین بهتر است به آرامی شدت ورزش را افزایش دهید. سعی کنید افزایش سرعت و مسافت با هم اتفاق نیافتد.

با شنا هر ساعت ۶۵۳ کالری بسوزانید با پیاده روی 435

۴-ایروبیک
با انجام هر ساعت ایروبیک ۳۹۹ کالری سوزانده می‌شود. ایروبیک بهترین راه برای بالا بردن ضربان قلب است. می توانید چند بار در هفته‌ برای مدت ۲۰ ‌دقیقه این ورزش را انجام دهید تا وزن کم کنید.

۵-وزنه زدن
وزن زدن در هر ساعت ۳۶۲ کالری می‌سوزاند. وزن زدن سوخت و ساز را تا ۴۸ ساعت بعد از ورزش نیز افزایش می‌دهد. وزنه زدن باعث می‌شود که چربی‌ها از بین بروند و عضله سازی صورت گیرد.

۶-پیاده روی
پیاده روی در هر ساعت ۱۶۷ کالری می‌سوزاند اگر پیاده روی سریع بر مفاصل شما فشار می آورد، پیاده روی معمولی انجام دهید. پیاده روی از دویدن برای کاهش وزن بهتر است. مهم‌ترین چیز در پیاده روی تنظیم کردن سرعت است.

سرعت شما باید در حدی باشد که به سختی صحبت کنید. برای این که بهتر نتیجه‌ را از ورزش بگیرید حداقل سه بار در هفته‌ و به مدت ۳۰ ‌دقیقه ورزش کنید. آب زیادی بنوشید. حداقل یک روز در هفته‌ استراحت داشته باشید.

انتهای پیا

Facebook Twitter ایمیل اینستاگرام یوتیوب پینترست لینکدین تلگرام
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه