اخبار و مقالات, مقالات علمی و آموزشی

تاثیر ورزش های آبی بر بیماران دیابتی

در دانشگاه آلبرتای کانادا مطالعاتی انجام داده شده که نشان می دهد تاثیر ورزش های آبی بر بیماران دیابتی چگونه است؛ ورزش‌های آبی به افراد مبتلا به دیابت نوع دو کمک می کند.

 

ایرانفینا: ورزش کردن به صورت کلی باعث کاهش قند خون می‌شود و این مساله به درمان بیماری دیابت کمک می‌کند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که تنها ۳۰ درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع دو ورزش‌هایی از جمله پیاده روی، دویدن و ورزشهای استقامتی انجام می‌دهند و بیشتر افراد دیابتی به ورزش کردن گرایشی ندارند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید ما دریافتیم که بسیاری از بیماران نمی‌توانند ورزش‌های متداول را انجام دهند ، زیرا در ناحیه مفاصل  احساس درد می‌کنند. برای از بین بردن این مشکل ما تاثیر ورزش‌های آبی را بر بیماران دیابتی مورد بررسی قرار دادیم و تاثیر این ورزش‌ها را با ورزش‌های دیگر همچون پیاده روی و دویدن مقایسه کردیم. ما دریافتیم که ورزش‌های آبی به اندازه ورزش‌های دیگر برای بیماران دیابتی مفید است و بیماران می‌توانند به این ورزش‌ها روی آورند.

محققان دریافتند که بعد از هشت هفته‌ انجام ورزش‌های آبی میزان قند خون بیماران دیابتی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و این میزان در افرادی که ورزش‌های دیگر را انجام می‌دهند نیز به همین مقدار است.

انجام ورزش های آبی علاوه بر کاهش قند خون در بیماران دیابتی باعث افزایش سلامت روحی و افزایش کارایی فیزیکی این بیماران نیز می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.